התפקיד של התוכן בתחום קידום אתרים

בתחום קידום אתרים , לתוכן יש תפקיד מרכזי בהנעת תנועה אורגנית והגברת הנראות המקוונת. עם זאת, יצירה עקבית של תוכן רענן ואיכותי עשויה להיות מאמץ שלוקח זמן עבור עסקים. זה המקום שבו ייעוד מחדש של תוכן נכנס לתמונה. ייעוד מחדש של תוכן מתייחס לתהליך של הפיכת תוכן קיים לפורמטים שונים כדי להגיע לקהלים חדשים ולמקסם את ערכו. על פי מחקר משנת 2023 של Moz, עסקים שהשתמשו באסטרטגיות של ייעוד מחדש של תוכן דיווחו על עלייה של עד 30% בתנועה האורגנית. על ידי שימוש מחדש בתוכן, עסקים יכולים לגוון ביעילות את אסטרטגיית התוכן שלהם, להגביר את ביצועי קידום האתרים  וליצור מעורבות עם קהל רחב יותר. במאמר זה נחקור את המושג של ייעוד מחדש של תוכן ואת חשיבותו בקידום אתרים. בנוסף, נדון בפורמטים שונים של תוכן, כגון אינפוגרפיקה, פודקאסטים ומצגות שקופיות, שעסקים יכולים להשתמש בהם כדי להפיח חיים חדשים בתוכן הקיים שלהם.

 

 

הבנת התפקיד של תוכן בקידום אתרים

 

ייעוד מחדש של תוכן הוא גישה אסטרטגית המאפשרת לעסקים להפיח חיים חדשים בתוכן הקבוע שלהם. תוכן קבוע מתייחס למאמרים, פוסטים בבלוג או סרטונים שנשארים רלוונטיים ובעלי ערך לקהל היעד לאורך זמן. לדוגמה, Evernote מעדכנת באופן קבוע את הפוסטים בבלוג שלה מלפני שנים, משנה את התוכן כך שיישאר עדכני ואז מייעדת אותו מחדש עבור המדיה החברתית והניוזלטרים שלהם. זה לא רק חוסך זמן ומשאבים אלא גם מאפשר לעסקים להגיע לקהלים חדשים שאולי מעדיפים לצרוך תוכן בפורמט אחר. על ידי שימוש מחדש בתוכן, עסקים יכולים לחזק מסרים ורעיונות מרכזיים, וליצור קול עקבי של המותג בערוצים שונים.

 

זיהוי תוכן לשימוש חוזר:

לפני שיוצאים למסע לשינוי ייעוד של תוכן, עסקים צריכים לזהות אילו חלקים מהתוכן שלהם מתאימים לשימוש מחדש. חיפוש תוכן קבוע שביצועיו טובים באופן עקבי מבחינת מעורבות, שיתופים ודירוגי חיפוש. לדוגמה, Buffer זיהתה את הפוסט בעל הביצועים הטובים ביותר שלהם בבלוג על אסטרטגיות שיווק באינסטגרם והפכה אותו לפודקאסט ולסרטון הדרכה, ובכך הגיע לקהל רחב יותר. כלי אנליטיקה כמו Google Analytics יכולים לספק תובנות חשובות לגבי ביצועי התוכן, לעזור לעסקים לקבל החלטות מושכלות לגבי הרכיבים להשתמש בהם מחדש. בעת זיהוי תוכן למטרות חוזרות, שקול את הפורמטים המתאימים ביותר לאופי התוכן ולהעדפות קהל היעד.

ייעוד מחדש של תוכן לאינפוגרפיקה:

אינפוגרפיקה היא נכסים ויזואליים עוצמתיים המציגים מידע מורכב בפורמט מושך ויזואלי וקל לעיכול. Canva, כלי עיצוב פופולרי, שיחזר בהצלחה פוסט בבלוג על פסיכולוגיית הצבע לאינפוגרפיקה, שקיבלה למעלה מ-2,000 שיתופים ברשתות החברתיות תוך שבוע. על ידי הפיכת פוסטים או מאמרים עתירי נתונים בבלוג לאינפוגרפיקה, עסקים יכולים להעביר מסרים מרכזיים בצורה יעילה יותר ולמשוך תשומת לב מקהל רחב יותר. אינפוגרפיקה ניתנת לשיתוף מאסיבי, ומגדילה את הפוטנציאל לקישורים נכנסים ולחשיפה למדיה חברתית, ובסופו של דבר משפרת את ביצועי קידום האתרים. נוסף על כך, אינפוגרפיקה יכולה לפשט מושגים וסטטיסטיקות מורכבות, ולהפוך אותם לנגישים יותר לקהלים המעדיפים תוכן ויזואלי.

 

ייעוד מחדש של תוכן לפודקאסטים:

פודקאסטים חוו צמיחה משמעותית בשנים האחרונות, ועסקים יכולים לנצל את המגמה הזו על ידי שימוש מחדש בתוכן כתוב לפורמט אודיו. הניו יורק טיימס, למשל, שימש בהצלחה את הכתבות הארוכות שלו לפודקאסטים מרתקים כמו 'הדיילי', והגיע לקהל חדש לגמרי. על ידי המרת פוסטים או ראיונות בבלוג לפודקאסטים מרתקים, עסקים יכולים להגיע לקהל שמעדיף לצרוך תוכן תוך כדי תנועה. פודקאסטים מציעים הזדמנות ייחודית לעסקים להציג את המומחיות שלהם, לתקשר עם מאזינים ולחזק את סמכות המותג שלהם. עם פודקאסטים, עסקים יכולים לנצל את הפופולריות ההולכת וגוברת של תוכן אודיו וליצור קהל נאמן של מאזינים שמתכוונים באופן קבוע לקבלת תובנות ודיונים חשובים.

 

ייעוד מחדש של תוכן למצגות שקופיות:

מצגות הן דרך מצוינת לייעוד מחדש של תוכן ארוך או הדרכות עם אלמנטים חזותיים וניתנים לשיתוף. HubSpot ממירה באופן קבוע את פוסטי הבלוג המעמיקים שלהם למצגות SlideShare, שלעתים קרובות מביאות לאלפי צפיות ומעורבות. עסקים יכולים להמיר מדריכים שלב אחר שלב או מאמרים מבוססי-נתונים למצגות עבור סמינרים מקוונים או פוסטים במדיה חברתית. מצגות מאפשרות סיפור תמציתי ויכולות למשוך קהלים המעדיפים מידע המוצג בפורמט מושך מבחינה ויזואלית. ניתן לשתף מצגות בקלות על פני פלטפורמות שונות והן יכולות לשמש כמגנטים מובילים עבור קהלים מגוונים, ולפתות את הצופים לחקור עוד מההצעות של העסק.

שיקולי קידום אתרים במנועי החיפוש עבור ייעוד מחדש של תוכן:

בעת שימוש מחדש בתוכן, חיוני לשקול שיטות עבודה מומלצות לקידום אתרים כדי לשמור על הנראות בתוצאות של מנועי החיפוש. לכל יצירה חוזרת צריכה להיות מטא נתונים אופטימליים, כולל כותרות, תיאורים ותגיות חלופיות לתמונות. Ahrefs, כלי קידום אתרחם מוביל, ציין בשנת 2023 שאופטימיזציה של תוכן מעודכן הוביל לעלייה של 25% בנראות החיפוש בממוצע. בנוסף, עסקים צריכים לקשר בין תוכן מעודכן למאמרים קשורים או פוסטים בבלוג כדי לשפר את הניווט באתר וביצועי קידום האתרים שלהם. על ידי אופטימיזציה של מטא נתונים, עסקים יכולים להגדיל את הסיכוי שהתוכן המיועד מחדש יופיע בתוצאות של מנועי החיפוש עבור שאילתות רלוונטיות, ויביא יותר תנועה לאתר.

 

קידום תוכן מחודש:

לאחר שימוש מחדש בתוכן, עסקים חייבים לקדם ביעילות את הפורמטים החדשים כדי להגיע לקהל רחב יותר. פלטפורמות מדיה חברתית, שיווק בדוא"ל ורשתות הפצת תוכן הן כלים עוצמתיים להגברת טווח ההגעה של תוכן מחודש. Moz, למשל, ראתה עלייה משמעותית במעורבות הקהל על ידי קידום תוכן מחודש בטוויטר ובפייסבוק. שיתוף פעולה עם משפיענים או שותפים בתעשייה יכול גם לעזור לעסקים להשיג יותר חשיפה ולמשוך קהלים חדשים. השתתפות בדיונים ובפורומים ברשתות חברתיות הקשורים לנושא התוכן המחודש יכול לשפר עוד יותר את הנראות שלו ולמשוך קהל רלוונטי המתעניין בנושא.

 

מדידת ההצלחה של ייעוד מחדש של תוכן:

כדי לאמוד את האפקטיביות של מאמצי ייעוד מחדש של תוכן, עסקים צריכים לעקוב אחר מדדי ביצועים מרכזיים (KPIs) כגון תנועה מוגברת לאתר, מדדי מעורבות ורכישת קישורים נכנסים. למשל, ניל פאטל מצא שאחרי ששימש מחדש את אחד מהפוסטים בבלוג שלו לאינפוגרפיקה, הייתה עלייה של 51% בתנועה ועלייה משמעותית בקישורים נכנסים. כלי ניתוח קידום אתרים יכולים לספק נתונים חשובים לניתוח ההשפעה של תוכן מחודש על דירוג החיפוש האורגני וביצועי האתר. על ידי ניטור הביצועים של תוכן מחודש, עסקים יכולים לחדד את אסטרטגיית התוכן שלהם ולהתמקד בפורמטים המתחברים ביותר עם קהל היעד שלהם.

סיכום:

ייעוד מחדש של תוכן מציע דרך מעשית ויעילה לעסקים לייעל את התוכן הקיים שלהם ולהרחיב את טווח ההגעה שלהם. על ידי הפיכת תוכן קבוע לפורמטים שונים כמו אינפוגרפיקה, פודקאסטים ומצגות, עסקים יכולים לעסוק בקהלים מגוונים ולשפר את ביצועי קידום האתרים שלהם. ייעוד מחדש של תוכן הוא אסטרטגיה מתמשכת המאפשרת לעסקים למקסם את הערך של נכסי התוכן שלהם ולהישאר קדימה בנוף הדיגיטלי התחרותי. לדוגמה, Buffer דיווחה כי אסטרטגיית ייעודו מחדש של התוכן הובילה לעלייה של 70% בביקורים חדשים באתר ברבעון הראשון של 2023. תוך הדגשת החשיבות של התאמת תוכן כדי להתאים להעדפות הקהל, מאמר זה מעודד עסקים לאמץ ייעוד מחדש של תוכן ככלי עוצמתי לשיפור  מאמצי קידום האתרים ולהגיע לגבהים חדשים במאמצי השיווק הדיגיטלי שלהם. על ידי שימוש מחדש בתוכן ביעילות, עסקים יכולים לבסס את עצמם כמובילי מחשבה, להגביר את נראות המותג ולבנות קשרים חזקים יותר עם קהל היעד שלהם.

צרו קשר
משכית 22, הרצליה פיתוח
09-9514276