מגמות בענף השיווק הדיגיטלי

בשנים האחרונות, תעשיית השיווק הדיגיטלי ראתה שינויים משמעותיים עקב טכנולוגיות מתפתחות ושינוי התנהגויות צרכנים.

 

להלן שלוש דוגמאות למגמות שמעצבות כעת את ענף השיווק הדיגיטלי

 

התאמה אישית:

התאמה אישית היא מגמה מרכזית בתעשיית קידום אתרים והשיווק הדיגיטלי שצוברת תאוצה בשנים האחרונות. עם ההתקדמות בניתוח הנתונים והטכנולוגיה, עסקים יכולים כעת להתאים אישית את המסרים והחוויות השיווקיים שלהם ללקוחות בודדים. הנה כמה דרכים שבהן נעשה שימוש בהתאמה אישית בשיווק דיגיטלי:

פרסום ממוקד: במקום להציג את אותה מודעה לכל משתמש, עסקים יכולים להשתמש בנתונים כדי להציג מודעות מותאמות אישית על סמך תחומי העניין, היסטוריית הגלישה והמידע הדמוגרפי של המשתמש. זה עוזר להגביר את הרלוונטיות והאפקטיביות של המודעות.

שיווק בדוא"ל מותאם אישית: במקום לשלוח מיילים כלליים לכל רשימת התפוצה שלהם, עסקים יכולים להשתמש בנתונים כדי לשלוח מיילים מותאמים אישית המותאמים לתחומי העניין, ההעדפות וההתנהגויות של כל נמען. זה יכול לעזור לשפר את שיעורי הפתיחה ושיעורי ההקלקות.

חוויות אתר מותאמות אישית: עסקים יכולים להשתמש בנתונים כדי להתאים אישית את התוכן והפריסה של האתר שלהם בהתבסס על התנהגות והעדפות העבר של המשתמש. זה יכול לעזור לשפר את המעורבות וההמרות.

המלצות מותאמות אישית: עסקי מסחר אלקטרוני יכולים להשתמש בנתונים כדי להמליץ ללקוחות על מוצרים בהתבסס על רכישות קודמות והיסטוריית הגלישה שלהם. זה יכול לעזור להגדיל את המכירות ואת שביעות רצון הלקוחות.
 

בינה מלאכותית

בינה מלאכותית (AI)  היא מגמה נוספת בתעשיית השיווק הדיגיטלי שצוברת תאוצה בשנים האחרונות. טכנולוגיות בינה מלאכותית, כגון למידת מכונה ועיבוד שפה טבעית, נמצאות בשימוש כדי לבצע אוטומציה ואופטימיזציה של היבטים שונים של שיווק דיגיטלי. הנה כמה דרכים שבהן נעשה שימוש ב-AIבשיווק דיגיטלי:

צ'טבוטים: צ'אטבוטים המופעלים על ידי בינה מלאכותית נמצאים בשימוש על ידי עסקים לטיפול בפניות לקוחות ובקשות תמיכה. צ'טבוטים יכולים לספק תשובות מהירות ומותאמות אישית ללקוחות 24/7, לעזור לשפר את שביעות רצון הלקוחות ולהפחית את עלויות שירות הלקוחות.

ניתוח ותחזיות : ניתוח מבוסס AIמשמש לניתוח כמויות גדולות של נתונים ולחזות תוצאות עתידיות. זה יכול לעזור לעסקים לייעל את מסעות הפרסום השיווקיים שלהם, לשפר את מיקוד הלקוחות ולזהות הזדמנויות לצמיחה.

התאמה אישית: כפי שהוזכר קודם לכן, נעשה שימוש בבינה מלאכותית להתאמה אישית של מסרים וחוויות שיווקיות עבור לקוחות בודדים. אלגוריתמי למידת מכונה יכולים לנתח נתוני משתמשים והתנהגות כדי ליצור המלצות ותוכן בהתאמה אישית.

אופטימיזציה של חיפוש קולי: עם עלייתן של עוזרות קוליות כמו סירי ואלקסה, עסקים מתחילים לייעל את התוכן שלהם לחיפוש קולי. נעשה שימוש בעיבוד שפה טבעית המופעלת על ידי בינה מלאכותית כדי להבין טוב יותר ולהגיב לשאילתות משתמשים.

בסך הכל, בינה מלאכותית הופכת חשובה יותר ויותר בתעשיית השיווק הדיגיטלי, כאשר עסקים מבקשים לבצע אוטומציה ואופטימיזציה של מאמצי השיווק שלהם. על ידי מינוף טכנולוגיות AI, עסקים יכולים לשפר את היעילות, להפחית עלויות ולספק חוויות מותאמות אישית ורלוונטיות יותר ללקוחות שלהם.
 

שיווק וידאו
שיווק בווידאו הוא טרנד נוסף בענף השיווק הדיגיטלי שצובר תאוצה בשנים האחרונות. עם עלייתן של פלטפורמות כמו YouTube, TikTokו-Instagram Reels   תוכן הווידאו הפך ליותר ויותר פופולרי וחשוב לעסקים המעוניינים להגיע לקהלי היעד שלהם ולעסוק בהם. הנה כמה דרכים שבהן נעשה שימוש בשיווק וידאו בשיווק דיגיטלי:

תוכן וידאו במדיה חברתית: כפי שהוזכר קודם לכן, פלטפורמות מדיה חברתית כמו TikTokו- Instagram Reelsהפכו פופולריות יותר ויותר עבור תוכן וידאו. עסקים יכולים להשתמש בפלטפורמות הללו כדי ליצור סרטונים מרתקים בצורת קצר המציגים את המוצרים, השירותים והמותג שלהם.

סרטוני הסבר: סרטוני הסבר הם סוג פופולרי של תוכן וידאו המשמש כדי להסביר מוצר או שירות בצורה תמציתית ומושכת. ניתן להשתמש בסרטונים אלה באתר האינטרנט של העסק או בערוצי המדיה החברתית כדי לסייע בחינוך וליידע לקוחות פוטנציאליים.

מודעות וידאו: מודעות וידאו נמצאות בשימוש על ידי עסקים כדי לקדם את המוצרים או השירותים שלהם בפלטפורמות כמו יוטיוב ופייסבוק. מודעות אלו יכולות להיות מושכות מאוד ויכולות לעזור לעסקים להגיע לקהל רחב יותר.

וידאו חי: וידאו חי הפך יותר ויותר פופולרי עבור עסקים המעוניינים להתחבר לקהל שלהם בזמן אמת. פלטפורמות כמו פייסבוק ואינסטגרם מאפשרות לעסקים לצאת לשידור חי וליצור אינטראקציה עם העוקבים שלהם, לענות על שאלות ולהציג את המוצרים או השירותים שלהם.

 

כמה נתונים וסטטיסטיקות לגבי מגמות בתעשיית השיווק הדיגיטלי

 

התאמה אישית: על פי דו"ח של אפסילון, 80% מהצרכנים נוטים יותר לעשות עסקים עם חברה אם היא מציעה חוויות מותאמות אישית.

בינה מלאכותית: לפי Salesforceכ  51%מהמשווקים כבר משתמשים בבינה מלאכותית, ועוד 27% מתכננים לשלב אותה בשנתיים הקרובות.

שיווק בווידאו: לפי HubSpotכ  85%מהעסקים משתמשים כעת בווידאו ככלי שיווקי. בנוסף, דו"ח של סיסקו צופה שעד 2022, סרטונים מקוונים יהוו יותר מ-82% מכלל תעבורת האינטרנט של הצרכנים.

חיפוש קולי: לפי דיווח של Comscoreעד שנת 2020, 50% מכל החיפושים יתבצעו באמצעות חיפוש קולי. בנוסף, מחקר של PwCמצא כי 71% מהצרכנים מעדיפים להשתמש בקול שלהם כדי לחפש משהו מאשר להקליד פיזית את השאילתות שלהם.

שיווק משפיעים: על פי דו"ח של מרכז שיווק משפיענים, התעשייה אמורה להיות שווה 13.8 מיליארד דולר בשנת 2021. בנוסף, סקר של Mediakixמצא כי 80% מהמשווקים מוצאים שיווק משפיענים יעיל.


נתונים סטטיסטיים אלו מראים שמגמות שיווק דיגיטלי כגון התאמה אישית, AI, שיווק וידאו, חיפוש קולי ושיווק משפיעים הופכות חשובות יותר בתעשייה. עסקים שרוצים להישאר תחרותיים ולהגיע לקהלי היעד שלהם צריכים לשקול לשלב את המגמות הללו באסטרטגיות השיווק שלהם.

צרו קשר
משכית 22, הרצליה פיתוח
09-9514276